Jdi na obsah Jdi na menu

Automatická kresba

Co je automatická kresba

Automatická kresba má mnoho forem i způsobů využití. Současní léčitelé ji používají k diagnostice stavu zdraví nebo vytváření léčivých a harmonizačních obrázků. Setkáme se s ní i v psychiatrii jako s prostředkem k vyjádření nálad pacienta.

Kresba může mít podobu skicy, ale i dokonale prokresleného obrázku. Ruka pracuje jakoby sama, je napojena přímo na pravou mozkovou hemisféru, rozum zůstává vypnutý. Současnému člověku může tento způsoby tvorby působit obtíže, protože nám rozum koriguje vše. Pomůže poslech relaxační hudby, ponoření se do stavu alfa, zklidní se mysl i tělo. Dochází k regeneraci psyché i těla.

Až budete chtít začít kreslit automaticky, uveďte se do zklidnění, pusťte si uklidňující hudbu (nejsou vhodné bubny ani tibetské zvony) chvíli se soustřeďte jen na svůj dech se zavřenýma očima. Poté se dívejte na prázdný papír a řekněte si, co chcete znázornit, nebo nechte ruku, aby si sama vybrala barvu a začala kreslit. Při první variantě zůstaňte soustředění na téma kresby, dokud ruka bude kreslit. Pokud budete po celou dobu jen pozorovateli toho, co dělá vaše ruka, půjde to snadno.